„Ściąga” z pozowania – Paulina Goryczka & Kacper Sarama Fotografie

Wiedziałem, że ten moment przyjdzie, to była kwestia czasu ;) Fotografia mody na dobre zapukała do moich drzwi.  W dzisiejszym odcinku, we współpracy Pauliną Goryczką przypominam ciekawe triki w  modelingu.
IMG_6405Po pierwsze, fotografowanie ludzi jest przeciwieństwem przyrody czy architektury, toteż należy łamać układ pionowych i poziomych linii na fotografii.  Zauważcie, że na powyższym zdjęciu ramiona Pauliny nie są na jednej wysokości (jedna linia pozioma), lecz na różnej wysokości (linia idąca po delikatnym skosie).IMG_6549To samo dotyczy głowy. Nie jest ona w idealnej linie prostej, jest lekko pochylona  (około 5-10 stopni).  W ten sposób wygląda wspaniale.
IMG_6569Zastanawiacie się, skąd biorą się takie wesołe spojrzenia na modowych fotografiach? Tę technikę zdradził mi mój hiszpański przyjaciel i fotograf Javier L. Navarrete. Brzmi ona „Poczuj to, jesteś w Prowansji, nad morzem śródziemnym. Delikatny wiatr wieje Ci we włosy.  Wyobraź sobie, że bawisz się rękami na wietrze”.

IMG_6608

Pora na kolejne ujęcie. Fotografując odrobinę „ciaśniej” (kadr amerykański lub 3/4), niezwykle istotne są ręcę. W tym miejscu niezwykle istotne są 2 rzeczy. Pierwsza to wysokość dłoni, niech będą na różnej wysokości (jak na tym zdjęciu).

IMG_6615Po drugie, szpary między rękami, a tułowiem. Ważne by były one widoczne, ponieważ odsłaniają biodra, podkreślając w ten sposób kształt sylwetki.
PS: Jeśli nie wiecie, co zrobić z dłoniami, dobrze jest nimi chwycić np. koszulę, spodnie lub biżuterię.

IMG_6621Dobrze jest też spojrzeć do źródła światła (nie za często), bo to zawsze wychodzi dobrze na zdjęciach.

IMG_6626Jeśli natomiast chcecie uzyskać zmysłowe spojrzenie, spójrzcie lekko nad obiektyw (nie do jego środka). To zawsze daje „rozmarzone spojrzenie”. Po zapamiętaniu powyższych sugestii można śmiało wrzucić ostateczne ciuchy i zacząć sesję.
IMG_6641Pamiętajcie aby palce w dłoniach były zawsze blisko siebie (nie mogą być rozszerzone, bo nie ładnie wtedy wyglądają).
IMG_6655Pamiętajcie, że okulary są dobrym pomysłem, bo pomagają modelce się nie tylko rozluźnić, ale także….
IMG_6668„zająć dłonie”. IMG_6670Śmiało mogę napisać, że zabawa włosami, wychodzi bardzo naturalnie na zdjęciach.
IMG_6649 Potem można dodać elementy gry aktorskiej z ulubionego filmu. Na potrzeby tej sesji zdjęciowej był to Leon Zawodowiec ;)IMG_6642Paulina w tej stylizacji od razu zaczęła mi przypominać młodziutką Natalie Portman właśnie w tym filmie. Tak powstało finalne zdjęcie z tej sesji.
IMG_6692Idą tropem filmów, zrobiliśmy jeszcze 2 zdjęcia jak z Pulp Fiction,IMG_6705Quentin Tarantino ;)
IMG_6706Ostatnia i najważniejsza sugestia brzmi: Dobrze się bawcie!

Serdeczne podziękowania dla Pauliny za przyjęcie zaproszenia :)

#pozowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *